״הפריצה לתעשייה והעתיד הדיגיטלי״

עמירם שור

אני מבקש להודות להוצאה לאור על הפקת ספרי "הפריצה לתעשייה והעתיד הדיגיטלי". 

הליווי המקצועי לו זכיתי במהלך הפקת הספר, ראויים להערכה וכל שבח.

ההוצאה לאור העמידה לרשותי צוות מומחים מהדרגה הראשונה, עליהם נמנו היסטוריון, עריכה מקצועית לשונית וגרפית וההפקה עצמה, של הספר המתאר את לידתה של אחת התעשיות המרתקות שקמו בישראל והפכו לקטר המוביל של כלכלת ישראל.

הספר שראה אור, זוכה להערכה רבה בישראל ובעולם ובקרב הקהילה המקצועית ואחרים המגלים עניין בכלכלה החדשה.

מאחל להוצאה שתמשיכו להעשיר את הידע והספריות בישראל.

עמירם שור.jpg

״דרכי האחרונה״

שמעון לביא

היה לי לעונג להוציא לאור את התרגום לעברית של ספרי "דרכי האחרונה".

בחרתי להוציא את הספר בהוצאה זו לאחר קבלת הצעות ובדיקה מול הוצאות ספרים אחרות, וקבלת חוו"ד חיוביות ביותר על הוצאת "אפי מלצר בע"ם" ואכן כך היה.

ההוצאה טיפלה בהוצאת הספר תוך מקצועיות והקפדה דקדקנית על כל תו ותג, החל מקבלת כתב היד ועבור להדפסת הספר. 

טיפול צוות ההוצאה לאור היה אישי, חם עם עדכונים שוטפים. הצוות גילה בקיאות ומקצועיות רבה בכל הליכי ההוצאה לאור, וגם במהות הפנימית של הספר והתוכן - היבט בעל חשיבות גבוהה ביותר.

דברים אלה יפים גם לבעלי המקצוע (עריכת לשון, גרפיקאי), כולם טיפלו בספר באופן המיטבי  ביותר להוצאה לאור של ספר באופן המוצלח ביותר. 

טיפול ההוצאה לאור המשיך גם לאחר מכן בשיווק הספר ופרסומו, השתתפות בהשקתו ובהפצתו.

הוצאתי בעבר מספר ספרים. הקשר שהיה ביני להין הוצאת "אפי מלצר בע"ם" הוא מצוין, ועולה לאין ערוך על הטיפול שקיבלתי מהוצאות ספרים אחרות באמצעותם הודפסו ספריי.

בטוחני שאיכות עבודתם תקבל ביטוי ותקרין על ספרים נוספים שיצאו תחת ידם.

סיימון.jpg

"המלכה מחשבה"

רחל קשת

שלום, שמי רחל קשת וכתבתי את הספר "המלכה מחשבה" – ספר לקטנים אך בעיקר לגדולים.

קיבלתי מתנת יומולדת ממשפחתי – להוציא אחד מספריי לאור.

בחרתי את הספר "המלכה מחשבה" ולא הייתה לנו כלל התלבטות מי תהיה ההוצאה לאור שלנו.

בחרנו ב"אפי מלצר בע"ם - מחקר והוצאה לאור", כי הכרנו את האישיות המקצועיות והיושרה של אפי. ידענו שמדובר בהוצאה ותיקה עם ניסיון מגוון ובצוות מנצח. ואכן, לאורך כל התהליך, הרגשתי בתור מי שהספר הוא שלה, את הרגישות, הסבלנות והכבוד שקיבלתי בבחירות שלי.

להוציא ספר, זה תהליך מורכב, ובדרך נתקלים בהתלבטויות ואתגרים רבים. אצל אפי הרגשתי בטוחה וקיבלתי את הייעוץ המקצועי, שנבע מהרבה שנות ניסיון ואינטליגנציה.

המטרה הייתה תמיד ללכת עם ה"ראש" שלי כמחברת וזאת הייתה הרגשה נהדרת. המפגשים עם אפי לאורך הדרך עזרו לי להתקדם ולבחור נכון. כל דבר שסיכמנו עליו, התבצע במהירות ובצורה מוקפדת.

עבורי ההצלחה וההנאה בהוצאת הספר לאור, קשורה קשר הדוק בשיתוף הפעולה ובתמיכה לה זכיתי מההוצאה ואין ספק שאבחר בה, גם בהוצאה לאור של הספרים הבאים שלי.

רחל קשת.jpeg

"כפר גלעדי"

דרורה הייק

הספר הינו עבודת מחקר שנכתבה במשך שלוש וחצי שנים, דחוף היה להוציאו לרגל חגיגות 100 שנה להיווסדות קיבוץ כפר גלעדי שלקח חלק מרכזי בקליטה ראשונית של העולים והעברתם למרכז הארץ.

אפי מלצר, היחידי שהסכים לקחת על עצמו הוצאה כל כך מסובכת ומורכבת. אף הוצאה לא הסכימה לעמוד בלוח הזמנים הנדרש, ואף אחד לא הסכים לערוך ולהוציא לאור ספר הכולל בתוכו כתיבה אקדמית, צילומים אותנטיים, תמונות, מסמכים, עדויות, תעודות, תרגומים, קטעים באנגלית, ציטוטים אין ספור, הערות שוליים, ולשבצם בתוך הטקסט.

עריכת הספר הייתה מורכבת, ודרשה ידע עצום בעריכה הגרפית, בעריכה לשונית שפתית, עימוד, הבהרת צילומים ישנים, מסמכים דהויים וחידודם כדי שיהיו קריאים, הגדלה והקטנה בהתאם לשטח שברשותו. נדרש גם ידע בתחום הצבאי וההיסטורי ובכללי כתיבה אקדמית. ומעל הכל – בהוצאה לאור.

אפי מלצר היה היחידי שהבין בכל התחומים האלו והסכים לקחת על עצמו פרויקט עצום זה של מעל 400 עמודים, כולל ביבליוגרפיה עצומה ואינדקס, ולעמוד בלוח הזמנים שהצבנו ובכל שאר התנאים.

למרות שהיו לאפי עורכים לשוניים, עורכים גרפיים, מפיצים, וכו' – הוא עשה הכל. הספר נבדק על ידו, מילה מילה, משפט משפט, שוב ושוב ונשלח לי לתיקונים עשרות פעמים עד שהיה מושלם.

אפי מלצר, אדם ישר ומסור מאין כמוהו, דאג וטיפל בכל הדברים שסביב ההוצאה: רכישת זכויות יוצרים ותשלומים עבור שימוש במסמכים, טקסטים ומפות. הוא דאג שהכל יהיה חוקי ומכוסה.

 בין השאר הוא שלח המלצה להעניק לי פרס ע"ש יוסי הראל לספרות בתחומי ביטחון עלייה וקליטה מטעם בית הפלמ"ח.

לא יכולתי לבקש מו"ל יותר טוב ממנו שאני יכולה לסמוך עליו בהכל.

דרורה הייק.jpg

"קפיצה למים הקרים"

מאיר בוימפלד

ההוצאה לאור של הספר התבצעה על הצד הטוב ביותר. עריכת הספר והוצאתו לאור הייתה יסודית מאוד, מסורה ומקצועית.

כאן המקום לציין שאפי היה המו"ל היחידי שלא נרתע מאורכו של הספר (מעל 1,200 עמודים), הכיר בחשיבותו ונאות להוציאו לאור.

הטיפול במכלול ההיבטים של הוצאת הספר לאור – עריכה, עריכה לשונית, עריכה גרפית, תיאום עבודות הדפוס, הכריכה וההפצה – היה לעילא ולעילא וענה על כל ציפיותיי.

ראוי לציין כי מדובר בספר מחקרי שדרש הקפדה מיוחדת על היבטים שונים, כגון: הערות שוליים, ציון מקורות, אינדקס, ביבליוגרפיה, ציטוטים באנגלית ועוד, וההוצאה לאור עמדה במבחן הזה בהצלחה מלאה.​

אני שמח להמשיך ולעבוד עם הוצאה זו גם כיום, בהוצאת מהדורה נוספת של ספרי, ואשמח לעבוד איתה גם בעתיד.

אנונימי-2.gif

"הג׳יהאד של סאדאת"

שמעון מנדס

בשנת 2007, החליט ראש אגף המודיעין לשעבר של צה"ל, האלוף (דימ') אלי זעירא, להכות על חטא ולחשוף את זהותו האמיתית של סוכן הצמרת, הד"ר אשרף מרואן, שהיה חתנו של נשיא מצרים גמאל עבד אל־נאצר. הד"ר מרואן היה סוכן־צמרת שגויס בלונדון על ידי המוסד.  ביום שנחשפה זהותו של מרואן, הוכיתי בהלם, ונפל לי האסימון מדוע כשלנו בראשית המלחמה ב־1973.

החלטתי לחקור את הפרשה, והחקירה נמשכה על פני שבע שנים.

לאחר מכן, חיפשתי הוצאה לאור שתסכים להוציא את הספר. היו הוצאות גדולות  שדרשו ממני סכומי עתק עבור הוצאת הספר.

או־אז נתקלתי באקראי בשם של הוצאת ספרים קטנה "אפי מלצר בע״ם". לאחר שראה המו״ל את כתב־היד, הוא הציע לי את ההצעה המתאימה ביותר להפקת הספר.

זכיתי לסיוע מההוצאה, עריכה מצוינת של הספר והשגת תמונות מדובר־צה"ל, שהעשירו את ספרי.

שמעון מנדס.jpg

״ייתור לשון״

אשר שפריר

הספר הזה נכתב ופורסם ביוזמתה הבלעדית של ההוצאה לאור, אשר השכילה לגלות את חשיבותו הן לחינוך הלשוני של הציבור והן לשיפור מיומנויות הניסוח הראוי בעברית של שנות האלפיים. הניהול  היה ביד רמה והוצאת הספר בשלביו השונים היה בעזרת מיומנותו, מקצועיותו וכישרונו היוצאים דופן. הוא השקיע בכך את כל מרצו ולא ויתר על איכות הספר.

אשר.JPG

"טכנולוגיה צבאית"

עזריאל לורבר

בשנת 2012 הוצאתי, באמצעות ההוצאה לאור "אפי מלצר", את אחד מספרי, "טכנולוגיה צבאית – אמצעי לחימה ומודיעין", העוסק בעיקר בשדה הקרב המודרני.

סיכמנו על פרסום הספר באמצעות ההוצאה לאור, מה גם שתנאיו היו נוחים למדי. בהמשך התברר לי כי העורכת הלשונית הייתה מעולה (עד אז חשבתי שאני יודע עברית כהלכתה) והעורך הגרפי אף הוא היה מקצועי מאד. הספר יצא לאור וזכה להצלחה – מהדורה ראשונה אזלה תוך זמן קצר ויצאה מהדורה שנייה, ואף זכה להמשך בצורת מהדורה נוספת מקוצרת ומתומצתת, העוסקת רק בהיבטים המודיעיניים, שיצאה לאור בחסות המרכז למורשת המודיעין והמכון לחקר מודיעין ומדיניות.

Chosen Pix.jpg
צור קשר

 effimelzerltd@gmail.com :דוא"ל

טלפון נייד: 050-5777928

פקס: 08-9266468

ת"ד: 1185 רעות, מודיעין, 7179902

  • mail
  • phone
  • home-icon
  • Facebook Social Icon
השארת פנייה